TAEKWONDO TÜRKİYE GÜNEY KORE DOSTLUĞU

TAEKWONDO TÜRKİYE GÜNEY KORE DOSTLUĞU
19 Ocak 2013 Cumartesi , 17:47
Okunma: 1833
0 Yorum

Türkiye’nin İlk Büyükler Avrupa Şampiyonu, Eski Merkez Hakem Kurulu Üyesi Halit AVCI hocamız, federasyonumuzun antrenörlerinden Yaşar AYDINOĞLU ve Güney Kore Türk Kültür İletişim Danışmanı KWANG HEE PARK’ın nezaretinde ülkemize gelen Güney Koreli yönetici ve sporcuları İBB Çakmak Spor Kompleksinde misafir olarak davet ederek, aralarında birlik ve beraberlik anlamında dostluk çalışması yaparak faydalı bir çalışma örneği ortaya koymuşlardır. Halit Hocamız günün adına yapmış olduğu konuşmada şu sözleri söyledi;

Türk Taekwondosu Dünyada Bir numara olmaya aday bir ülkedir. Bunu Son Londra 2012 olimpiyatlarındaki başarımızla iki güzide sporcumuz Servet TAZEGÜL ve Nur TATAR kardeşlerimizle ispatlamış ve ülkelerin korkulu rüyası durumuna gelmiştir. Bu günde Güney Koreli sporcuların Taekwondo dersleri almaları bizlerin Taekwondo branşında ne kadar ilerlediğimizin bir göstergesidir. Salonumuzda yaklaşık 12 ye yakın Güney Koreli sporcu kardeşlerimize Taekwondo dersi vermekteyiz.
 
Çalışma sonunda Halit Hocamız ile beraber Yaşar Hocamız Güney Koreli Yöneticlerle karşılıklı hediyeler verilerek, bir dahaki sene için bir araya gelme sözüyle mutlu bir şeklede aramızdan ayrıldılar.
Buradan Federasyon Başkanımız Sayın Yrd. Doç Dr. Metin ŞAHİN’e, Başkan Vekilimiz Sayın Oktay DUYMAZ’a, Milli Takımlar Teknik Direktörümüz Sayın Ali ŞAHİN’e, Genel Koordinatörümüz Sayın Ramazan ERÇİN’e Federasyonumuzun Yöneticilerine ülkemizi başarı ile temsil ettikleri için teşekkür ediyoruz.
 
 
 


SON HABERLER
YAZARLAR
© 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.