Çin'deki lise giriş sınavlarında tekvando

Çin'deki lise giriş sınavlarında tekvando istenecek
27 Şubat 2019 Çarşamba , 15:43
Okunma: 1038
0 Yorum

ÇİN - 2019/02/11 - Çin, son yıllarda Taekwondo'nun yeni bir gücü oldu. 2017 yılında, Çin Eğitim Bakanlığı Taekwondo'yu zorunlu bir sınav ve isteğe bağlı bir lise konusu yapt

 

 
Çin Milli Eğitim Bakanlığı, Taekwondo'nun çok sayıdaki avantajını, müfredatın çalışma kılavuzuna dahil etmesinin nedeni olarak gösterdi. Müfredat eğitim, psikolojik hazırlık, beden eğitimi ve koçluk becerileri; Uygulamanın güvenli olmasının yanı sıra (devlet okullarında) Dobok veya koruma gerektirmez.
Eğitim portföyü, Taekwondo'nun yüksek didaktik değeri, altı ruhun tanıtımı ve uygulayıcılarına verdiği pozitif sosyal değerlerin argümanlarını pekiştirdi.
 
 
Duyuru geçen Ocak ayında yapıldı ve onunla birlikte Taekwondo, Çin üniversitesi, orta ve ilköğretimdeki beceriyi değerlendirmek için kullanılacak 18 spordan biri oldu. Yüksek çalışmalarda isteğe bağlı bir konu olarak dikkate alınır.
Modern savaş sanatının dahil edilmesi, Asya hükümetinin fiziksel durumu iyileştirmek ve daha fazla genç insanı düzenli egzersiz yapmaya motive etmek için kullandığı araçlardan biri olarak yapıldı.
 
 
Xinhua Haber Ajansı'na göre, 22 Ocak'ta, yeni müfredatın araştırma ve geliştirmesini tamamlamak için Çin'den 100'den fazla bilim adamı ve uzman Pekin Üniversitesi'nde bir araya geldi.
Spor becerilerinin saha testleri, test sporlarından biri olarak Taekwondo ile birlikte atletizm, atletizm, yüzme, basketbol, ​​voleybol ve futbol ile yapılacaktır.
Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) başkanı Chungwon Choue’nin resmi bir bölümünde “Çin’in eğitim otoriteleri tarafından tanınmaya başlanan bu olumlu faydaları öğrenmekten mutluyum” dedi.
“Taekwondo'nun gücü sadece insanlara sağlıklı yaşama cesaretini vermekle kalmaz, aynı zamanda topluma fayda sağlamak için değerler ister; Bu iki temel husus, Taekwondo'nun Çin'de güçlü bir pozisyona ulaşmasını sağlıyor. "Dedi.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
© 2007-2018 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.