Avrupa Kulüpler Şampiyonası Tamamlandı

Avrupa Kulüpler Şampiyonası Tamamlandı
10 Ocak 2013 Perşembe , 15:21
Okunma: 950
0 Yorum

Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası 1.Gün 1. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası (1st Europen Taekwondo Clubs Championships)Müsabakaları Yunanistanın Atina Şehrinde bu sabah başladı. Şampiyonanın Birinci gününde Büyük Erkekler 63kg, 68kg, Büyük Bayanlar 53kg, 57kg, Genç Erkekler 51kg, 55kg, Genç Bayanlar 42kg, 44kg, Yıldız Erkekler 33kg, 37kg ve Yıldız Bayanlar 59kg, +59kg müsabakaları yapılacak. İlk gün ülkemizden toplam 12 sporcumuz tatamiye çıkıyor. Müsabaka sonuçlarını gün içinde ve müsabaka bitiminde sitemizden takip edebilirsiniz.

Avrupa Taekwondo Birliği ( ETU ) tarafından birincisi düzenlenen Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası, 9-13 Ocak 2013 tarihleri arasında Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapıldı.

 

Türkiye şampiyonaya bütün kategorilerde katılmamasına rağmen, genel klasmanda bayanlarda 3 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya ile üçüncü, erkeklerde 5 altın, 5 gümüş ve 7 bronz ile ikinci olurken, toplamda, 8 altın, 7 gümüş ve 12 bronz madalya ile ikinciliği elde etti. Birinci Yunanistan olurken, İspanya ve Çek Cumhuriyeti üçüncülüğü paylaştı.

Büyük erkeklerde kürsüde tamamen Türk takımları yer aldı. Üskudar Belediyesi Spor Kulübü 2 altın 1 gümüş ve 1 bronzla birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile ikinci, Ulaştırma Spor Kulübü 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya alarak üçüncü olurken, 1 altın ve 1 gümüş madalya alan Çiğli Belediye Spor Kulübü dördüncülüğü elde etti.

Büyük bayanlarda Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz ile birinci olurken, 1 altın, 3 bronz ile İlbank Spor Kulübü ikinci oldu.

Kulüpler Genel Klasmanda ise Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü birinci, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise üçüncü oldu.

Ülke Sıralaması Erkekler Ülke Sıralaması Bayanlar Ülkeler Genel Klasman
Takım Sıralaması Erkekler Takım Sıralaması Bayanlar Takımlar Genel Klasman


Şampiyonanın birinci gününde;


Büyük Erkekler 63 Kg'da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü'nden Umut Bildik birinci, yine aynı kiloda mücadele eden Çiğli Belediyesi Spor Kulübü'nden Abdullah Mehmet Evez ise ikinci oldular.

Büyük Bayanlar 53 Kg'da Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden Kübra Dürdane Çakır birinci oldu. Büyük Bayanlar 57 Kg'da ise İlbank Spor Kulübü'nden Tuğba Ayva birinci, Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden Nergis Gencay ise ikinci oldu.

Büyük Erkekler 68 Kg'da Ulaştırma Spor Kulübü'nden Cem Uluğnuyan ile Genç Erkekler 51 Kg'da KASKİ Spor Kulübü'nden Samet Şahin üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonanın ikinci gününde;

Büyük Erkekler 74 Kg'da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü'nden Ömer Faruk Bulak birinci olurken aynı kiloda Ulaştırma Spor Kulübü'nden Muhammed Talha Sarı ikinci oldu.

Büyük Erkekler 80 Kg'da ise Ulaştırma Spor Kulübü'nden Yunus Sarı birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden Berkcan Süngü ikinci oldu.

Büyük Bayanlar 62 Kg'da mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden Merve Tuğçe Zinal ile İlbank Spor Kulübü'nden Tuba Turgay üçüncülüğü elde ettiler.

Genç Erkekler 63 Kg'da KASKİ Spor Kulübü'nden Yunus Emre Sayan üçüncü olarak şampiyonayı tamamladı.

Şampiyonanın üçüncü gününde;

Büyük Erkekler 54 Kg'da ilk üç sıraya da Türk sporcular yerleşti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden Tolga İslamoğlu birinciliği, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü'nden Cemil Akçay ikinciliği, Ulaştırma Spor Kulübü'nden Erdal Aldemir ise üçüncülüğü elde etti.

Büyük Erkekler 58 Kg'da Çiğli Belediyesi Spor Kulübü'nden Ömer Ramazan Evez birinci olurken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden Remzi Başakbuğday ikinci oldu. Yine aynı sıklette Ulaştırma Spor Kulübü'nden Ömer Aksoy üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar 73 Kg'da Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden Yaprak Eriş birinci olurken, İlbank Spor Kulübü'nden Zeynep İnci Sönmez üçüncü oldu.

Şampiyonanın dördüncü gününde;

Büyük Erkekler 87 Kg'da İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden Alper Ayhan ile +87 Kg'da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü'nden Serdar Yüksel üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar 46 Kg'da İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü'den Fatma Sarıdoğan birinci olurken, aynı kiloda yarışan İlbank Spor Kulübü'nden Rukiye Yıldırım üçüncü oldu.

Büyük Bayanlar 49 Kg'da ise İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nden Nurgül Çelik üçüncülüğü elde etti.

45 KG ERKEKLER
1-
Vezirgiannis, Panagiotis S.C Peristeriou GRE
2-Souvatzoglou, Kostantinos A.C.Mitilini GRE
3-Tagkalis, Georgios Gymnastic Sports Club Taekwondo Argos GRE
3-Kyritsis, Giorgos Panathlitikos Omilos 'Neas Amplianis GRE
42 KG BAYANLAR
1-
Federici, Giuliana Bodensee Schulsportverein E.V. Friedrichshafen Abt GER
2- Reizbegovic, Ajla Taekwondo Club Zlatni Ljiljani BIH
3- Aleksandri, Konstantina A.C TKD Keumgang  GRE
3-Demneri, Ada Top Gym Sport ' Albania ALB
48 KG ERKEKLER
1-
Audibert, Stephane Taekwondo Riviera Vevey SUI
2-Binev, Kaloyan Bodensee Schulsportverein E.V. Friedrichshafen Abt GER
3-Jimenez Dos Santos, Adriano Natural Sport Videlgi ESP
3-Vasilakis, Nikos A.C Theagenis Kallitheas GRE
44 KG BAYANLAR
1-Tarvida, Inese aHnsu Sport Club  LAT
2- Gelameri, Polixeni Panathlitikos Omilos 'Neas Amplianis'  GRE
3-Kapetanaki, Fragkiska As Ermoupoli Syrou GRE
3- Kyriakidi, Marina As Egeas Ano Nea Smirmis GRE
51 KG ERKEKLER
1-
Petrakis, Dimitris A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
2-Cobas Lopez, Miguel Natural Sport Videlgi ESP
3-Boutios, Sotirios Kyung Hee GRE
3-Sahin, Samet Kaski Spor Kulübü Kayseri TÜRKİYE
46 KG BAYANLAR
1-
Lila, Theodora Ac Taekwondo 'Doxa' Patras GRE
2-Karatzoglidi, Maria A.C.'D.Ipsilantis' GRE
3-Markopoulou, Zoi A.C TKD Keumgang GRE
3-Andritsou, Anastasia A.C. Aris Ano Patision GRE
55 KG ERKEKLER
1-Tsiftsis, Georgios Macedoniki Dinami Kozani-Greece GRE
2- Mitsakos, Konstantinos Gymnastic Sports Club Taekwondo Argos GRE
3-Tsiplikiaris, Ioannis A.C. Palmos GRE
3- Konstadopoulos, Dimitrios A.C. Taekwondo Kronos GRE
49 KG BAYANLAR
1-
Simankova, Adriana TKD Lacek CZE
2-Isabel Maria, Sanchez Jimenez Koryo Torre Pacheco ESP
3-Michailidou, Georgia A.S. Panellinios GRE
3-Papadimitriou, Flora A.C. Irida GRE
59 KG ERKEKLER
1- Mavridis, Nikos A.C Theagenis Kallitheas GRE
2-Kourtovik, Alexandros A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
3- Fousteris, Fotis A.C Santorini Lions GRE
3-Roussos, Konstantinos A.C. Cobra Iliou GRE
52 KG BAYANLAR
1-
Dosil Gago, Laura Natural Sport Videlgi ESP
2-Asprogeraka, Andriana A.C Atlantas Peristerioy GRE
3-Mastori, Eirini A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
3-Marta, Buendia Sanchez Koryo Torre Pacheco ESP
63 KG ERKEKLER
1-
Chamalidis, Konstantinos A.S Filippos Alexandrias GRE
2- Liapis, Thanos A.C Theagenis Kallitheas GRE
3- Parada Martinez, Manuel Natural Sport Videlgi ESP
3-Sayan, Yunus Emre Kaski Spor Kulubu Kayseri TUR
55 KG BAYANLAR
1-Brion Camean, Ainara Natural Sport Videlgi ESP
2- Kontou, Stauroula S.C Peristeriou GRE
3-Kostadinova, Viktoria Gladiator BUL
3-Giannikopoyloy, Aikaterini A.C.'D.Ipsilantis' GRE
68 KG ERKEKLER
1-
Georgiadis, Thomas Athletic Club Hwarang (Maxites) GRE
2-Manolopoulos, Dimitris Ags Kalamatas GRE
3-Birol, Andreas Oumverto Fotia GRE
3-Kanariou, Alexandros A.C. Entelechia GRE
59 KG BAYANLAR
1-
Turutina, Yulia Russia Samara Team GRE
2-Moisidou, Maria Athletic Club Hwarang (Maxites) GRE
3-Papadea, Maria-Eleni A.C Atlantas Peristerioy GRE
3-Gavrili, Maria A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
73 KG ERKEKLER
1-
Botta, Roberto A.S.D. Bentis ITA
2-Adamopoulos, Dimitris A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
3-Selimovic, Samir Taekwondo Club Novi Grad Sarajevo BIH
3- Skourtis, Panagiotis A.S. Gerakas GRE
63 KG BAYANLAR
1-
Omeroglou, Minever A.S Taekwondo Chrisoupolis GRE
2-Schindlerova, Tereza TKD Lacek CZE
3-Mitsopoulou, Athanasia A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
3-Koropouli, Alexandra Ac Pagratis Thivon GRE
78 KG ERKEKLER
1-
Skorepa, Jakub TKD Lacek CZK
2-Nina, Konstantinos A.S. Gerakas GRE
3-Perifanos, Georgios A.S. Taekwondo Vasilikou GRE
3-Avgoulis, Georgios A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
68 KG BAYANLAR
1-
Rizzelli, Cristiana Olympic Taekwondo Giannone ITA
2-Gaki, Aikaterini Dimitra A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
3-Stoka, Georgia A.C. Taekwondo N.Amplianhs Lamias GRE
3-Agourida, Sofia A.S Psaxnwn GRE
+78 KG ERKEKLER
1-
Soulimani, Ilir Taekwondo Riviera Vevey SUI
2-Karavanas, Dimitris Athlos Aigaleo GRE
3-Tsachtsirlis, Dimitrios A.C.Makedoniki Aspida Koufalion GRE
3-
+68 KG BAYANLAR
1-
Iakoumidi, Christina A.C. Aiantas Agiou Dimitriou GRE
2-Troulou, Ioanna A.G.S. Korydallou GRE
3- Trifonova, Olga Russia Samara Team RUS
3-

 

BÜYÜKLER SONUÇLARI

 
54 KG ERKEKLER
1- Tolga İslamoglu İzmir B.Şehir Bel. Gençlik Spor Kulübü TÜRKİYE
2- Cemil Akcay Üsküdar Belediye Spor Kulübü TÜRKİYE

3-Cristian, Albaladejo Cegarra Koryo Torre Pacheco ESP
3-Erdal Aldemir Ulaştırma Spor Kulübü TÜRKİYE
46 KG BAYANLAR
1-Fatma Sarıdoğan Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulübü TÜRKİYE
2-Bogdanovic, Tijana Galeb SRB
3-Rizova, Aleksandrina Ji Do Kwan BUL
3-Rukiye Yıldırım İller Bankası Spor Kulübü TÜRKİYE
58 KG ERKEKLER
1- Ömer Ramazan Evez Cigli Belediye Spor Kulübü TÜRKİYE
2- Remzi Başakbugday İzmir B.Şehir Bel. Gençlik Spor Kulübü TÜRKİYE

3- Reuven, Bar Tigers Taekwondo ISR
3-Ömer Aksoy Ulaştırma Spor Kulübü TÜRKİYE
49 KG BAYANLAR
1-Birba, Fotini A.C. Acharnon K.Paleologos GRE
2-Tortorella, Maddalena Futurama Club ITA
3-Zerihen, Michal Tigers Taekwondo ISR
3-NUrgül Çelik Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulübü TÜRKİYE
63 KG ERKEKLER
1-Umut Bildik Üsküdar Belediye Spor Kulübü TÜRKİYE
2-Abdullah Mehmet Evez TÜRKİYE

3-Vasiliou, Themistoklis Athlos Aigaleo GRE
3-Babic, Ninoslav Galeb SRB
53 KG BAYANLAR
1-Kubra DurdaneCakir Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulübü TÜRKİYE
2-Daskalaki, Stavroula A.C. Gaia Alimos GRE
3-Karidopoulou, Vasileia Ef Agonizesthe GRE
3-Tsantoukla, Apostolia A.C TKD Keumgang GRE
68 KG ERKEKLER
1- Mechteridis-Papadopoulos, Stylianos Macedoniki Dinami Kozani-Greece  GRE
2-Fernandez Rey, Jose Natural Sport Videlgi ESP
3-Cem Ulugnuyan Ulaştırma Spor Kulübü TÜRKİYE
3-Padin Oliveira, Francisco Club Natural Sport Sada ESP
57 KG BAYANLAR
1-Ayva, Tuğba Ilbank Spor Kulübü TÜRKİYE
2 -Nergiz Gencay Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulübü TÜRKİYE

2- Tarvida, Linda Hansu Sport Club LAT
3- Arta, Lefkothea GRE
74 KG ERKEKLER
1-Ömer Faruk Bulak Üsküdar Belediye Spor Kulübü
2-Muhammet Talha Sarı Ulaştırma Spor Kulübü

3-Grammatikopoulos, Spiridon A.C. Gaia Alimos GRE
3-Daniel Manz Bodensee Schulsportverein E.V. Friedrichshafen A  GER
62 KG BAYANLAR
1-Weingart, Helene Bodensee Schulsportverein E.V. Friedrichshafen Abt GER
2- Ouvina Martinez, Lara Natural Sport Videlgi ESP
3-Tuğba Turgay İlbank Spor Kulübü TÜRKİYE
3- Merve Tugce Zinal Gaziosmanpasa Belediyesi Spor Kulubu TÜRKİYE
80 KG ERKEKLER
1- Yunus Sarı Ulastirma Spor Kulübü TÜRKİYE
2- Berkcan Sungu Izmir B.Sehir Bel. Genclik Spor Kulübü TÜRKİYE

3-Gredic, Armin Taekwondo Club Novi Grad Sarajevo BIH
3-Rascado Rios, Fernando Natural Sport Videlgi ESP
67 KG BAYANLAR
1- Pineiro Devesa, Lua Maria Natural Sport Videlgi ESP
2-Jirankova, Iveta TKD Lacek CZE
3- Spanoy, Despoina A.C.Mitilini GRE
3-Anastasiadou, Evangelia Athletic Club Hwarang (Maxites) GRE
87 KG ERKEKLER
1- Giannarakis, Ioannis A.C. 'Thriamvos' Ilioupolis GRE
2- Gkoltsios, Konstantinos Athletic Club Tirnavos GRE
3-Alper Ayhan Izmir B.Sehir Bel. Gençlik Spor Kulübü TÜRKİYE
3-Mendez Perez, Juan Koryo Torre Pacheco ESP
73 KG BAYANLAR
1-Mandic, Milica Galeb SRB
2-Eris, Yaprak Ankara B.Sehir Bel. Spor Kulübü TÜRKİYE
3-İnci Zeynep Sönmez İller Bankası Spor Kulübü TÜRKİYE

3-Liarakoy, Kalliopi .Ipsilantis  GRE
+87 KG ERKEKLER
1-Balomenos, Dimitris A.S. Kaisarianis GRE
2-Christopoulos, Konstantinos A.C. Dafnis GRE
3- Serdar Yüksel Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü TÜRKİYE
3-Chasiotis, Theodoros Macedoniki Dinami Kozani-Greece GRE
+73 KG BAYANLAR
1-Cansel Deniz Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor KUlübü
2-
3-
3-


 


YAZARLAR
© 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.